Hakkımda

Herkese selamlar.

Yaşım 31. Daha çok yeni bugün (17.08.2023) www.hurborsaci.com.tr ‘yi kurarak finansal özgürlük hakkında yazılar yazmaya başladım. Finansal özgürlüğümü kazanmaya çalışanlardan biriyim bende.

İstanbul’da doğdum ve büyüdüm. Türkiye’de ve dünyanın farklı büyük şehirlerinde (İstanbul, Kuala Lumpur, Saraybosna) yaşadım. ÖSYM’nin verdiği bursla lisans eğitimimi yurt dışında uluslararası bir üniversitede tamamladım. Malezya, Bosna Hersek ve Singapur gibi ülkelerde çalıştım. Şu anda İstanbul’da özel sektörde İnsan Kaynakları Danışmanı olarak kariyer yaşantıma devam ediyorum.

Borsayla tanışmam çok yeni birkaç yıla dayanıyor. Daha önce genelde kısa vadede al sat işlemleri ile zamanımı gereksiz yere harcadıktan sonra uzun vadede yatırım yapma kararı aldım. Sonuçta ticaret fıtratı gereği her zaman riskler içerir. Kâr edeyim derken zarar etme riski her zaman vardır. Zarar etmeden kar elde etmek de öğrenilmiyor. Daha sonra Finansal Özgürlük kavramıyla tanıştım. Bu konuda okumaya, araştırmaya ve blog sayfalarını inceledim. Araştırdıkça, inceledikçe ne kadar mantıklı bir şey olduğunu anladım ve finansal özgürlük yolculuğuma başlamaya karar verdim.

Bu günlerde hisse senetleri, yatırım fonları, altın ve dolardan oluşan bir portföyüm var. İlerleyen dönemdeyse portföyüme eurobond eklemesi yapmak istiyorum. Her ay maaşımı alır almaz maaşımın %20’lik kısmını birikim hesabıma aktarıyor ve portföyüme eklemeler yapıyorum. Portföyüm daha çok yeni olmasına rağmen büyümeye devam ediyor. Finansal özgürlük yoluna çıkmamın daha ikinci ayı yeni bitti. Hisselerimin lot sayılarını arttırmanın yanında portföyüme eurobond eklemesi yapmak hedeflerim arasında. Bileşik getirinin ne kadar önemli bir durum olduğunu örneklerinden görüyor ve birleşik getiri ile portföyümü daha da büyütmek için elimden geleni yapıyorum.

Bu blog ile öncelikle kendimi motive etmeyi ve edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmayı amaçladım. Özellikle ülkemizde uzun vade ve finansal özgürlük yolunda tecrübelerini aktaran insan sayısı çok az. Kim bilir belki bu sayının artmasıyla daha çok insana ulaşabilir ve yardımcı olabiliriz. Sonuçta borsada size kazandıracak olan uzun vade yatırım değildir. Uzun vadede büyümesini sürdürecek ve sürekli olarak kar ederek öz varlıklarını artıracak olan şirketlerdir.

Okuduğunuz için çok teşekkürler, herkese bol kazançlar.

0
0