Dünyada Finansal Özgürlük Hakkında Popüler Olan Bloglar

Last updated on Ağustos 22, 2023

Herhangi bir kimse finansal olarak nasıl özgür olunacağını bilerek doğmaz. Neyse ki, finansal açıdan güvenli bir geleceğe giden yolu nasıl planlayacağınızı ve nasıl yatırım yapacağımızı gösteren popüler finansal özgürlük blog yazarları var.

Bu blog yazarları aynı hedefi paylaşıyor. Tasarruf ve yatırım yaparak finansal özgürlüklerini kazanıyorlar. Fakat Bloglar ve kişiler incelendiğinde finansal özgürlük yolunda hedeflerine ulaşma yolları tamamen farklılıklar gösteriyor.

Finansal özgürlük ve erken emeklilik yolunda olmak istiyorsanız, bu ilham verici yolda sizlere örnek olacak popüler finansal özgürlük bloglarını okuyabilirsiniz.

Finansal özgürlük yolunda bilgi ve ilham almak için göz atabileceğiniz en iyi bloglar;

Mr. Money Mustache

 Mr. Money Mustache, Finansal özgürlük hareketinin önde gelen örneklerinden biri. Pete Adeney, bloğunu 2011 yılında, mutluluğu para ile satın alamayacağını ve kendi imkanlarınızla yaşamanın size her yıl binlerce dolar kazandırabileceği felsefesine dayanarak başladı.

Mr. Money Mustache, bunu nasıl yapıyor? Gelir getiren bu blog sayfasına başlamadan önce emekli oldu. Ancak bugün hala tipik olarak emekliliğinin başında belirlediği aylık 2.000 ila 3.000 Dolar bütçeyle yaşıyor.

Bu blog akıllı finansman, pasif gelir ve tasarruf yoluyla erken emekliliğe giden yolu ortaya koyan ve pratik tavsiyeler içeren en iyi finansal özgürlük bloglarından biri. Mr. Money Mustache finansal özgürlük yolundaki kişilere mesajı, harcamalarınızı kontrol etmek ve imkanlarınız dahilinde yaşamakla ilgili.

Araç ve klima kullanmak yerine işe bisikletle gitmek gibi basit değişikliklerle yılda binlerce dolar tasarruf etmenin yollarını öğreneceksiniz. Ayrıca vergiler ve yatırım gibi finansal konular hakkında birçok ipucu ve tavsiye bulacaksınız.

Mad Fientist

En iyi finansal özgürlük bloglarını takip ederken nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, Mad Fientist başlamak için iyi bir seçenek olabilir. Mad Fientist, kendi içeriklerin yayınlamanın yanı sıra en başarılı finansal özgürlük gurularıyla röportajlar yapıyor ve onların tavsiyelerini paylaşıyor.

Rich & Regular

Julien ve Kiersten Saunders çiftinin güzel bir evi, iki arabası ve kayda değer borçları olan kurumsal profesyonellerdi. Bir gün kredi ödemelerini yapabilmek için sürekli çalıştıklarını ve hayattan pek zevk almadıklarını fark ettiler. Böylece durumun kontrolünü ellerine almaya karar verdiler.

Beş yıl içinde 200.000 doların üzerinde borçlarını ödediler, stresli kurumsal işlerinden ayrıldılar ve mali durumlarının kontrolünü ele geçirdiler. Finansal Özgürlük blogları arasında ilham verici bloglar arasındadır.

A Purple Life

A Purple Life, kişilerin finansal özgürlüğe kavuşmalarına yardımcı olmak için kendi öykülerini ve planlarını başkalarıyla paylaşmak isteyen anonim bir pazarlama ve reklamcılık uzmanı tarafından 2015 yılında başlatıldı.

Bu blog, ilişkilerde finansman, sağlık sigortası planları ve yatırım gibi belirli konulardaki makaleleri haftada bir kez yayınlıyor. Her makale iyi araştırılmış ve anlaşılması kolay ve bilgilendirici.

Financial Samurai

Financial Samurai, finansal özgürlük yolunda ilham veren bloglardan bir diğeri. Blog Sam Dogen tarafından yönetilmektedir. 2009 yılında net varlığının dörtte birinden fazlasını kaybetti. Bu gerilemeye rağmen, 2012 yılında mali durumunu düzelterek emekli olabildi.

Dogen, finansal özgürlük için fedakarlığın şart olduğunu vurgular. Şimdiden küçük fedakarlıklar yaparak kendinizi parlak bir geleceğe hazırlayabileceğinize inanıyor.

Blog, tasarruf, yatırım, emeklilik planlaması ve pasif gelir elde etme konusunda pratik tavsiyeler sunuyor. Ayda bir milyondan fazla ziyaretçi alan bu finansal özgürlük bloğu, blog yazarak nasıl para kazanılacağının güzel bir örneğidir.

Frugalwoods

Frugal Woods finansal özgürlük bloğu, finansal özgürlükle ilgilenen herkesin mutlaka okuması gereken bir blog. Okuyuculara birçok yaşanmış olayların incelemelerini ve sağlık hizmetlerinden barınmaya kadar her şeyden nasıl tasarruf edileceğine dair örnekler veriyorlar. Blog, mali durumlarını düzene sokmak isteyenler için bir bilgi hazinesidir.

İlham verici başarı öyküleriyle motive oluyorsanız, Frugalwoods’un arkasındaki çift tarafından etkilenmemek elde değil. Liz ve Nate, hayallerindeki hayatı Vermont’ta bir çiftlik evinde yaşayacaklarını asla hayal etmemişlerdi. Fakat 2014 yılında, kurumsal işlerini bırakarak Vermont kırsalında altmış altı dönümlük bir arazi parçası satın almaya karar verdiler.

Üç yıl sonra, ormandaki küçük cennet bahçesinde yaşıyorlardı. Tutumluluk, mesajlarının önemli bir parçası olsa da bu finansal özgürlük bloğunun ana çıkarımları, paranızı kontrol etmeye ve daha anlamlı ve tatmin edici bir yaşam sürmeye yönelik stratejilerdir.

ChooseFI

ChoosetFI, basit ve mantıklı bir yaklaşımla herkesin takip edebileceği içerikler sağlıyor. Bu finansal özgürlük bloğu, kişisel finans hakkında çok sayıda bilgi içeriyor ve paranızın kontrolünü ele geçirmenin basit yollarını anlatıyor.

Brad Barret, Jonathan Mendoza ve CEO Edmund Tee, bloğun sahipleridir. Daha az harcama, daha fazla kazanma ve daha iyi yatırım yapma üzerine kuruludur.

Millennial Money

Grant Sabatier, Millennial Money’nin yüzüdür. Sadece beş yılda, banka hesabında 2,26 dolardan 1,25 milyon doları aşan net bir servete ulaştı. Millennial Money, yatırım yapmak, daha fazla para kazanmak, daha fazla para biriktirmek, kredileri yönetmek veya emeklilik planı yapmak isteyenler için birçok içeriğe sahiptir.

Sabatier, para, iş ve emeklilikle ilgili geleneksel tavsiyelerin modasının geçtiğini, ancak doğru stratejilerle 30’lu veya 40’lı yaşlarınızda finansal olarak bağımsız olabileceğinizi söylüyor. Sabatier’in felsefesinin temel taşlarından bazıları, en iyi fiyat ödemesi yapmak için pazarlık yapmak, daha ucuza seyahat etmek, mutluluğunuzdan ödün vermeden para biriktirmek ve daha fazla para kazanmak için yaratıcılığınızdan yararlanmaktır.

Mr. Tako Escapes

2001 yılında, Mr.Tako üniversitedeyken, erken emekli olmak için bir plan yaptı. Dikkatli planlama ve azimle 11 yıl sonra 2015 yılında 38 yaşında hedefine ulaştı.

Mr.Tako hiçbir zaman çabuk zengin olma planları peşinde koşmadı. Bunun yerine kariyeriyle, akıllı yatırımları ve disiplinli tasarrufuyla sağlam bir finansal temel oluşturmaya odaklandı.

Kendi sözleriyle şöyle diyor: “Bana hiçbir miras kalmadı. Milyonlarca kişiye herhangi bir ürün ve proje satmadım. Bunu “zor yoldan”, her seferinde kuruş kuruş biriktirerek ve akıllı finansal kararlar vererek kazandım.

Bu finansal özgürlük bloğu, kişisel finans, tasarruf yapma, yatırım yapma ve ek işlerle nasıl ek gelir elde edilebileceğine odaklanıyor. Blogda pek çok tavsiye odaklı gönderi bulunuyor. Bu blog, Mr.Tako’nun kendi ilham verici hikayelerle dolu.

 

 
0
0

Tek Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir